Ústecký kraj nabízí dotace inovativním firmám

Ústecký kraj nabízí dotace inovativním firmám

 

Ústecký kraj vyhlásil dotační program Inovační vouchery. Firmy mohou získat až 120 000 Kč, které využijí na spolupráci s vybranou výzkumnou organizací (vysokou školou, výzkumným ústavem apod.).  Firma si může nechat například otestovat své výrobky, provést různá měření, navrhnout nové materiály či celé systémy a provozy. Kromě okamžitých přínosů může vzájemný kontakt firem a výzkumníků přerůst v dlouhodobou spolupráci. Ústecký kraj se tak snaží zvýšit přidanou hodnotu v místních firmách a posílit jejich konkurenceschopnost.

Žádosti o dotaci je možné předkládat od 16. ledna do 20. února 2015. Formulář pro podání žádosti a všechny další dokumenty najdou zájemci na webu www.icuk.cz. Tyto stránky slouží jako krajský portál pro podporu inovačního podnikání.

Inovační voucher je dotace rychlá, efektivní a bez zbytečného papírování – přesně jak firmy potřebují. Stačí vyplnit on-line formulář a dodat tři jednoduché přílohy. Navíc výzkumné organizace v kraji i jinde v ČR dnes nabízejí mnoho sofistikovaných služeb pro firmy, takže je z čeho vybírat.

Ústecký kraj se připojil k většině krajů v ČR, kde již inovační vouchery běží. Začali s nimi před deseti lety na jižní Moravě. Tam mají ověřeno, že každá koruna vložená do výzkumu se vrátí minimálně pětkrát.

 

16.01.2015 12:53

Zastupujeme: