RRA ÚK zorganizovala konferenci na podporu cestovního ruchu ve východním Krušnohoří

RRA ÚK zorganizovala konferenci na podporu cestovního ruchu ve východním Krušnohoří


Aktualita vydána dne: 11. 10. 2010

Na podporu cestovního ruchu byla zaměřena konference s názvem Rozvoj cestovního ruchu ve východním Krušnohoří, která proběhla 7. října v Tereziných lázní v Dubí. Pořádalo ji město Dubí ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Ústeckého kraje, a.s.

Konference byla pořádána v rámci projektu „Podpora rozvoje cestovního ruchu v příhraničním městě Dubí a jeho okolí, rozvoj partnerství se Saskem“, na který získalo město Dubí finanční podporu z fondů Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad. Výstupy projektu dále bude například marketingová studie cestovního ruchu, budou vytvořeny nové propagační materiály města a regionu, vybaveno bylo městské informační centrum, vzniká historicky první kniha o Dubí nebo propagační film.

Cílem projektu je propagovat region východního Krušnohoří, tj. území vymezené městy Dubí, Osek a Krupka na české straně hranice a Altenbergu s Geisingem v saské čászi Krušných hor. Mezi největší lákadla tohoto regionu patří přírodní krásy. Umožňují aktivní turistiku, horskou cykloturistiku a v zimním období také běžecké a sjezdové lyžování. Z historickým památek pak region nabízí prohlídku středověké hornické štoly nad městem Krupka nebo cisterciácký klášter ze 13. století v Oseku. Mezi místní fungující technické památky patří unikátní horská železnice na Moldavu nebo nejdelší sedačková lanovka bez mezi zastávky ve střední Evropě, která vede na Komáří vížku.

Na konferenci Dubí bylo více jak 70 účastníků a téměř dvě desítky z Německa. Jako doprovodná akce byla zorganizována výstava fotografií Krušných hor od mosteckého fotografa Jana Hodače nebo prezentace turistické nabídky měst a poskytovatelů turistických služeb z regionu prostřednictvím prezentačních stánků umístěných v historických prostorách dubských lázní.

Součástí konference Rozvoj cestovního ruchu ve východním Krušnohoří byl i press trip, který proběhl v pátek 8. října. Novináři a veřejnost si mimo jiné prošli štolu Starý Martin, projeli se lanovkou na Komáří vížku a navštívili další významné turistické atraktivity jak na české, tak na saské straně východních Krušných hor.

Účastníci konference se shodli, že jako velice perspektivní se ukazuje společná nabídka turistických atraktivit z obou stran hranice. Díky této spolupráci může vzniknout provázaný turistický region, který by v budoucnu mohl dosáhnout významu srovnatelného se nejvyhledávanějšími turistickými destinacemi v České republice.

Ozvěny v médiích:

11.10.2010 00:00

Zastupujeme: