Na mítinku ReNewTown byl představen katalog podnikatelů pro Prahu 11

Na mítinku ReNewTown byl představen katalog podnikatelů pro Prahu 11

Zdálo by se, že Praha 11 Jižní Město je „noclehárnou“ pracovníků pro silný trh práce české metropole. Tento dojem však velmi silně ruší fakt, že i toto panelové město je vhodným místem pro podnikání. Nutno dodat, že úsilí o úspěch zejména malých podnikatelů je do značné míry podporováno místní samosprávou Prahy 11. Podpora neušla ani Týdeníku Ekonom. Ten totiž vyjádřil své uznání městské části udělením ceny Město pro byznys 2012. Cenu si město zasloužilo především vstřícnými webovými stránkami, které jsou z pohledu podnikatelů vnímány jako velmi přínosné.

Detaily sdělil Ing. Jiří Kocánek týmu projektu ReNewTown, který se zabývá rozvojem i ekonomického života v postsocialistických zástavbách měst střední Evropy. Obsahem webu je uživatelsky velmi přátelský katalog provozoven obchodu, řemesel a služeb. Pro podnikatele je zase atraktivní bezplatná možnost zaregistrovat provozovnu. Katalog člení informace o provozovnách dle typu hledané služby. Jednotlivé kategorie jsou zpravidla členěny ještě do podkategorií. Například vybíráme-li si vhodné místo pro povečeření s přítelkyní, můžeme volit místo schůzky od fastfoodů, kaváren až po dobré restaurace. Uživatel také může provozovny dle výběru zobrazit na mapě, aby si mohl udělat představu o tom, zda je dostupná například k zastávce MHD či k parkovišti.

O využití katalogu svědčí neustále stoupající návštěvnost webu i počet registrovaných podnikatelských provozoven. Katalog podnikatelů a služeb, jak se správně databáze jmenuje, má i podobu publikace. Data jsou pravidelně aktualizována, což obnáší prověřit existenci každé provozovny.

Projekt byl představen na projektovém mítinku výše zmíněného projektu, jehož se účastní pětice zemí střední Evropy. Panelové čtvrti se v současné době potýkají s nedostatečnými službami a provozovnami drobných podniků, proto takto nenáročné informační nástroje mohou být inspirací k podpoře podnikání i pro jiná města.

Katalog můžete i Vy navštívit zde: http://www.katalog.praha11.cz/

This project is implemented through the CENTRAL EUROPE Programme co-financed by the ERDF.

08.03.2013 13:07

Zastupujeme: