Dubí chce lákat na lázeňství, architekturu a porcelán

Dubí chce lákat na lázeňství, architekturu a porcelán

Tři pilíře tvoří základ destinačního managementu pro rozvoj cestovního ruchu ve východním Krušnohoří. Město Dubí v propagačním projektu s přislíbenou dotací z ERDF upozornilo na tři turistické cíle – benátský kostel, tradiční výrobu porcelánu „cibuláku“ a lázeňství. Tato lákadla se mohou stát dalším bodem na cestě návštěvníků z Krupského hornického muzea do Teplic či Oseckého kláštera. Byly vydány publikace, leporela, skládačky, pexesa a další propagační materiály. Ty mají přilákat pozornost návštěvníků i cestovních agentur. Propagační materiály nenásilně odkrývají příběhy lidí, kteří se zasadili o zrod odvětví, která Dubí přinesla věhlas a jejich odkaz zde žije doposud.

Město můžeme oprávněně nazvat centrem východního Krušnohoří, a to nejen díky mnohaleté tradici lázeňství, ale také výrobě porcelánu a dnes již ukončené těžbě, která však zanechala mnohá, turisticky velmi zajímavá místa. Ze stránek propagačních materiálů na ně upozorňuje nový maskot, sympatický Dubínek. Do Dubí se sbíhají značené cesty a trasy a návštěvníky dovedou k malebným vyhlídkám a informačním tabulím.

Svůj záměr stát se významným hráčem na poli cestovního ruchu Ústeckého kraje město Dubí představilo na konferenci pro odbornou veřejnost konané dne 24. 6. 2013. Po přednáškové části následoval pracovní výlet autobusem, aby aktéři cestovního ruchu a novináři mohli atraktivity Dubska vidět na vlastní oči.

Dubínek v obětí s manažerkou projektu Ladislavou Hamrovou.

Ing. Vladimír Feix hovoří o dubském cibuláku.

04.07.2013 10:25

Zastupujeme: