Další šance pro nezaměstnané – Projekt LABOUR-Revital – partnerstvím k rozvoji APZ

Další šance pro nezaměstnané – Projekt LABOUR-Revital – partnerstvím k rozvoji APZ


Aktualita vydána dne: 7. 12. 2006

Odborné učiliště a Praktická škola Jirkov ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Ústeckého kraje, a. s. a Úřadem práce v Chomutově odstartovala nový projekt nazvaný LABOUR-Revital – partnerstvím k posílení APZ. Jeho hlavní náplní jsou dva odborně zaměřené rekvalifikační kurzy „Šití“ a „Obráběcí práce“.

Cílem je připravit odborně způsobilé pracovníky, kteří vyhoví aktuálním požadavkům výrobních podniků v regionu.

V průběhu projektu projdou účastníci praxí přímo ve výrobě u partnerských podniků InterStroj, a. s. a PS-Production speciál, s.r.o. Může tak vzniknout konkrétní vazba mezi potenciálním zaměstnavatelem a zaměstnancem. Předpokládáme, že se nejlepší absolventy kurzů podaří uplatnit ve firmách. Potřebám zvládnutí přípravy budou přizpůsobeny i výukové texty a materiály.

Pro účastníky jsou připraveny také doprovodné aktivity. Mimo úhrady cestovních nákladů a stravování účastníkům jsou kurzy zaměřeny především na maminky, o jejichž děti bude postaráno v době výuky a praxe. Rekvalifikační kurzy začnou v únoru 2007, ale informační schůzky a pohovory se zájemci budou zahájeny již v lednu. Celý projekt trvá od 1. 12. 2006 do 31. 12. 2007.

07.12.2006 00:00

Zastupujeme: